2012

PRESTASI PENYERTAAN DALAM PERTANDINGAN

Aktiviti / Pertandingan

:

SIBU AGE GROUP SWIMMING CHAMPIONSHIP

Peringkat

:

Bahagian

Tarikh

:

13.01.12-15.01.12

Pengelola

:

Persatuan Renang Amatur Sibu

Tempat

:

Kolam Renang Bukit Lima

Bilangan peserta

:

7

Bil

Nama Peserta

Kelas

Acara(Jika Berkenaan)

Pencapaian

1

ALEX TIONG SIE HUNG

4S1

1500 m freestyle

Gold( record breaker 17:22,60)

200m Breaststroke

Silver

100m freestyle

Gold (record breaker 56,76)

200 m Ind. Medley

Gold (record breaker 2:17,71)

100 m Butterfly

Gold (record breaker 1:01,20)

200 m Backstroke

Gold (record breaker 2:18,75)

400 m freestyle

Gold (Record breaker 4.18,38)

50 m Breaststroke Men

Silver

100 m backstroke

Gold (record breaker 1:04,09)

400 m Ind. Medley

Gold(record breaker 4:48,91)

50 m Butterfly

Gold (record breaker 27,72)

4*100 m Freestyle

Gold (record breaker 4:15.04)

200 m Freestyle

Gold(record breaker 2:00,14)

50 m backstroke

Gold(record breaker 29,63)

100 m Breaststroke

Silver

200 m Butterfly

Gold(record breaker 2:17,11)

50 m freestyle

Gold (record breaker 25,94)

4*100 m Medley

Gold (record breaker 4:44,75)

2

TIONG HUO FATT

4A4

200m Breaststroke

Gold

200 m Ind. Medley

Silver

100 m Butterfly

Bronze

200 m Backstroke

Bronze

400 m freestyle

Silver

50 m Breaststroke Men

Gold

100 m backstroke

Bronze

400 m Ind. Medley

Silver

50 m Butterfly

Bronze

4*100 m Freestyle

Gold (record breaker 4:15.04)

200 m Freestyle

Silver

50 m backstroke

Bronze

100 m Breaststroke

Gold

50 m freestyle

Bronze

4*100 m Medley

Gold (record breaker 4:44,75)

3

LAU SIN GEI

4S3

200 m Butterfly

Silver

4*100 m Freestyle

Gold (record breaker 4:15.04)

4*100 m Medley

Gold (record breaker 4:44,75)






4CALEB WONG CHENG YI3A14*100 m MedleyBronze





5THOMAS TONG TUONG KEE3A150 FreestyleBronze



4*100 m Medley
Bronze





6SIET CHAI LEE2A24*100 m Medley 
Bronze
7ANDREW CHIONG SUI YEW1A34*100 m Medley 
Bronze





Reported by :  Brigid Wong Siew Ming